Attracties nemen het voortouw bij gezonder maken van de foodservice

Het project ‘Gezond Uit’ om het voedselaanbod in de dagrecreatie gezonder te maken, gaat een nieuwe fase in. In de afgelopen jaren is er met ‘Gezond Uit’ belangrijke vooruitgang geboekt om het voedingsaanbod in dagattracties gezonder te maken. Nu krijgen de attracties nog meer ruimte om initiatieven te nemen. O.a. de Club van Elf tekende het convenant met nieuwe afspraken om gezondere keuzes in dagattracties aantrekkelijker en vanzelfsprekender te maken.

Met Gezond Uit werken dagattracties, Club van Elf, het Voedingscentrum en JOGG, sinds het Nationaal Preventieakkoord samen aan één doel: gezond de makkelijke keuze maken. Stap voor stap wordt gebouwd aan een nieuwe norm: een dagje uit waarin genieten én gezond vanzelfsprekend samengaan.

Het project ‘Gezond Uit’ bestaat al enkele jaren en heeft in die tijd door middel van kennisdeling en onderzoek veel verbeterd in het aanbod van dagattracties. (startbijeenkomst in 2018) Namens de dagattractie geeft Maud van Hecke, adviseur gezonde leefomgeving bij JOGG, een toelichting op de nieuwe plannen:

Gezond Uit ontwikkelt zich nu van ambitie naar een brede coalitie, waarin het veld het voortouw neemt in volgende stappen. We sluiten aan bij de Samenhangende Preventiestrategie, die stelt dat “op plekken zoals pretparken, indoorspeeltuinen en bioscopen vaak een overvloed aan ongezond eten en drinken verkrijgbaar is, wat de verleiding vergroot om ongezonde keuzes te maken”.

Om dit te veranderen, maken Nederlandse dagattracties, Club van Elf, het Voedingscentrum en JOGG afspraken om het voedingsaanbod te verbeteren en gezonde keuzes makkelijker te maken. De Richtlijn Eetomgevingen van het Voedingscentrum vormt daarbij de basis.

In deze nieuwe periode ligt het voortouw bij het veld. Logisch, zij kennen hun bezoekers en weten waar ze echt verschil maken. JOGG verbindt, stimuleert samenwerking en brengt kennis en ervaring in om de leefomgeving structureel gezonder te maken.

We werken samen aan een helder doel: meer gezondere opties die zichtbaar en aantrekkelijk zijn voor bezoekers. Denk bijvoorbeeld aan slimme presentatietechnieken zoals narrowcastingschermen met gezondere opties, kleinere salades zodat ze vaker gekozen worden als ‘side dish’ en laten zien dat eten vers bereid wordt. Tegelijk maken we inzichtelijk wat dit oplevert en vertalen we landelijke ambities naar concrete afspraken in de praktijk. 

Zo bouwen we stap voor stap aan een nieuwe norm: een dagje uit waarin genieten en gezond kiezen hand in hand gaan. En dat draagt bij aan een gezondere generatie.

Maud van Hecke

Meer informatie: www.jogg-academy.nl/ambitie-gezond-uit

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *