• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de tweede sidebar
  • Spring naar de voettekst
Pretwerk

Pretwerk

...Ondernemend recreatienieuws...

  • Actueel
  • Insight
  • Productnieuws
  • Home
  • Agenda
  • Actueel
  • Insight
  • Productnieuws
  • Zoeken

Festivals en concerten grote corona verliezers

25 mei 2022 by Redactie Reageer

Het aantal festivals daalde van ruim 1100 in 2019 naar 155 in 2020 en 343 in 2021. De festivalsector zakte in 2020 terug naar het niveau van 1985. Met 1,4 miljoen bezoeken is 2020 het slechtste festivaljaar sinds de metingen.

Appelpop in Tiel (in betere tijden (foto: Pretwerk)

Dat blijkt uit de nieuwe Monitor Festivals & Concerten van Respons en de Vereniging Van EvenementenMakers (VVEM). Voor concerten was 2019 nog een recordjaar met 207 concerten en 2,7 miljoen bezoeken. In 2020 bleef de teller op 34 concerten steken met 328.000 bezoeken. 94% daarvan vond pre-corona plaats. Het aantal daalde in 2021 verder naar 29 en 298.000 bezoeken.

VVEM over de cijfers

VVEM-woordvoerder Willem Westermann: “Festivals en concerten zijn de grote coronaverliezers. De cijfers over 2020 en 2021 zijn dramatisch na de records van eerdere jaren. We hopen dat 2022 het jaar wordt van herstel. We hebben gezien dat de sector beschikt over veel creativiteit maar concerten en festivals moet je gewoon live meemaken.”

Best bezocht

‘Holland zingt Hazes’ is in 2020 de best bezochte concertreeks met 49.000 bezoekers. De eerste drie concerten konden nog doorgaan. De laatste twee uitverkochte edities werden geschrapt als gevolg van de eerste ronde coronamaatregelen. In 2019 behaalt de reeks met 68.000 bezoeken een vijfde plek op de ranglijst. In 2021 voeren de Snollebollekes de lijst aan met 100.000 bezoeken. De vier concerten in het Gelredome vallen in een ‘corona-vriendelijke’ periode.

Bij de festivals is het International Film Festival Rotterdam in 2020 het best bezocht. Dit evenement vond plaats voordat er sprake is van coronamaatregelen. Ook de nummer 1 vrij toegankelijke festivals in 2020 vond  toen plaats. De verschillende edities van ‘Gluren bij de Buren’ registreerden in februari 2020 zo’n 90.000 bezoeken.

Bij de entreeheffende festivals is het Amsterdam Dance Events met 350.000 bezoeken het best bezocht in 2021. Ook dit evenement valt in de tijd dat er minder coronabeperkingen golden. Bij de vrij toegankelijke festivals is het evenement ‘GLOW’ in Eindhoven met 580.000 bezoeken het populairst. Het event werd gehouden op de laatste zaterdag in november 2021.

Online platform voor festivals én concerten

De Monitor Festivals & Concerten is de online opvolger van de Festival Monitor. Respons gaf deze 10 uit in samenwerking met VVEM. Voor concerten was er nog geen aparte rapportage. Het nieuwe digitale platform bevat cijfers, analyses en trends. Door de omslag naar online kunnen meerdere malen per jaar actuele data en analyses worden toegevoegd.

Respons over de nieuwe Monitor

Respons directeur Lex Kruijver: “Door de coronacrisis konden we de vernieuwing versneld doorvoeren. De mogelijkheid voor actualisering voorziet in de behoefte van onze afnemers. Ook de combinatie festivals en concerten sluit aan bij de wensen van onze afnemers. Cijfers en trends van deze twee typen evenementen zijn nu één platform te raadplegen. In de coronatijd hebben we gezien hoe belangrijk het is om over actuele en volledige informatie te kunnen beschikken.”

Meer informatie:

  • www.respons.nl
  • www.vvem.nl

Categorie: evenementen, Recreatie actueel

Logging In...

Profile cancel

Sign in with Twitter Sign in with Facebook
or

Not published

Primaire Sidebar

Convious campagne

Productnieuws

Leisure-vastgoed onder de aandacht op de Provada

Frans pretpark Le PAL kiest voor Smash & Reload als eerste interactieve dark ride

Ervaren professionals uit de recreatie starten een nieuw adviesbureau: TDAC

Landelijk congres Vitale Vakantieparken op 2 juni

Recreatie Vakbeurs 2022 breidt uit met segment ‘horeca’

Meer over Productnieuws »

Wekelijkse (gratis) nieuwsbrief

Recente reacties

  • Adriana Stam op Landal De Lommerbergen als renovatiepilot voor de bungalowsector
  • Frank op Campings: Verkoop een beleving en volg de customer experience
  • aslan Wiegel op Ontwikkeling dagrecreatie op het Nederlandse platteland biedt nog vele perspectieven

Secundaire Sidebar

Insight

Op zoek naar de beste makers van totaalervaringen in de vrijetijdssector; Phantasialand

Landal De Lommerbergen als renovatiepilot voor de bungalowsector

Vitale vakantieparken naar een next level

Wederzijdse meerwaarde van nieuw Landal Residence Westduin met Speelpark De Goudvis

Ontwikkeling dagrecreatie op het Nederlandse platteland biedt nog vele perspectieven

Lees meer over Insight »

Kennispartners

Insiders

Kopare Development

Boldmove Nation

Convious

Van Hoorne Entertainment

Stratech

ZKA Leisure

Kruidenier

BCE leisure

ACSI

Recreatheek

Creative Structures

Team Animation

ZKA Strategy

Parkvakanties

Speelplan

CampPlus

RED online marketing

Toegankelijke recreatie

Pleisureworld

Bureau Snugger

Amusement Hub

loader-image
Soekky Stories
Livinwood
Maxxton
Recreatie Noord-Holland
Convious
Joint Projects

Footer

Pretwerk.nl is een platform voor professionals in de brede definitie van de vrijetijdssector. Wilgenroos 11 4102 KL, Culemborg E-mail: redactie@pretwerk.nl

Onze privacyverklaring

Links

  • Adverteren op Pretwerk
  • Colofon

Volg ons

  • Pretwerk.nl RSS
  • Twitter
  • LinkedIn

Copyright © 2022 · Pretwerk · Site door: buro KREAS