• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de tweede sidebar
  • Spring naar de voettekst
Pretwerk

Pretwerk

...Ondernemend recreatienieuws...

  • Actueel
  • Insight
  • Productnieuws
  • Home
  • Agenda
  • Actueel
  • Insight
  • Productnieuws
  • Zoeken

Consument terughoudend in het gebruik van smartphone diensten

30 oktober 2012 by Redactie Reageer

De snelheid waarmee de Nederlandse consument de smartphone en de tablet heeft omarmd is enorm. De Nederlandse consument blijkt echter terughoudend in het gebruik van diensten op de smartphone. Het gebrek aan inzicht in tarieven, functionaliteiten en privacy spelen hierin een doorslaggevende factor. Dit blijkt uit het onderzoek ‘The Mobile Maze’ van Ernst & Young onder 6.000 consumenten in 12 landen, waaronder Nederland.

App van het Uitburo

Het wereldwijde onderzoek geeft inzicht in de redenen waarom consumenten aarzelen om de nieuwste mobiele functionaliteiten af te nemen. Op de vraag waarom klanten niet de intentie hebben om gebruik te maken van deze diensten blijkt dat ze moeite hebben het nut van deze diensten in te zien. In het geval van social media is dat 83%, bij muziekdiensten is dat 76% en bij mobile video diensten 71%. 17% van de Nederlandse consumenten geeft aan dat zij niet van plan zijn van mobiele internetdiensten (browsing) gebruik te maken. De Nederlandse consument is terughoudender dan de consument in andere landen als het gaat om het gebruik van deze smartphone diensten. Astrid Wisse, Director bij Ernst & Young: “De consument maakt nog steeds geen gebruik van alle mogelijkheden van het apparaat. Gebrek aan kennis over mobiele diensten weerhoudt de consument ervan om de smartphone te gebruiken.”

Onduidelijke tarieven
Van de consumenten die gestopt zijn met het gebruik van mobiel internet vindt 33% de diensten te duur en 22% is bang om datalimieten te overschrijden en te veel geld uit te geven. Wisse: “Het gebrek aan inzicht in de mobiele tarieven heeft invloed op de klant die nieuwe mobiele diensten wil uitproberen. Duidelijke en consequente communicatie van provider naar klant zou hier verbetering in kunnen brengen. Het zou consumenten er ook toe kunnen bewegen om eerder nieuwe diensten te proberen.”

Privacy gewaarborgd
Ook de onduidelijkheid in de omgang van privacy gevoelige informatie is een belangrijke reden voor consumenten om af te zien van het gebruik van nieuwe diensten. Maar liefst 49% van de Nederlandse consumenten geeft aan dat ze een dienst zoals Mobile Money niet gebruiken en ook niet van plan zijn dit te gaan in de toekomst. 41% van de Nederlanders geeft aan Mobile money eerder te gaan gebruiken als er beter en duidelijker gecommuniceerd zou worden over de maatregelen die zijn genomen om veiligheid en privacy bescherming zeker te stellen. Wisse:” De consument heeft behoefte aan duidelijkheid op dit punt. In een eerder ontwikkelde scenariostudie ‘hoe communiceert de consument in 2020?’ blijven veiligheid en privacy de twee onzekere factoren.”

Wisse concludeert: “Uit dit onderzoek blijkt dat er een aanzienlijke groep potentiële klanten bestaat die wel van mobiele diensten gebruik zou willen maken maar dit simpelweg niet durft. De achterliggende redenen kunnen voor een groot deel worden weggenomen door de leveranciers zelf. Hier en daar zie je wel initiatieven ontstaan op dit gebied maar deze zijn nog lang niet toereikend. Ik zie hier nog volop groeimogelijkheden voor de mobiele operators. Maar om deze latente markt echt aan te kunnen boren zijn grote veranderingen nodig in de manier waarop de leveranciers met hun klanten communiceren.”

Bron: persbericht Ernst & Young

Categorie: Ondernemerschap Tags: mobiel

Logging In...

Profile cancel

Sign in with Twitter Sign in with Facebook
or

Not published

Primaire Sidebar

Convious campagne

Productnieuws

Leisure-vastgoed onder de aandacht op de Provada

Frans pretpark Le PAL kiest voor Smash & Reload als eerste interactieve dark ride

Ervaren professionals uit de recreatie starten een nieuw adviesbureau: TDAC

Landelijk congres Vitale Vakantieparken op 2 juni

Recreatie Vakbeurs 2022 breidt uit met segment ‘horeca’

Meer over Productnieuws »

Wekelijkse (gratis) nieuwsbrief

Recente reacties

  • Adriana Stam op Landal De Lommerbergen als renovatiepilot voor de bungalowsector
  • Frank op Campings: Verkoop een beleving en volg de customer experience
  • aslan Wiegel op Ontwikkeling dagrecreatie op het Nederlandse platteland biedt nog vele perspectieven

Secundaire Sidebar

Insight

Op zoek naar de beste makers van totaalervaringen in de vrijetijdssector; Phantasialand

Landal De Lommerbergen als renovatiepilot voor de bungalowsector

Vitale vakantieparken naar een next level

Wederzijdse meerwaarde van nieuw Landal Residence Westduin met Speelpark De Goudvis

Ontwikkeling dagrecreatie op het Nederlandse platteland biedt nog vele perspectieven

Lees meer over Insight »

Kennispartners

Insiders

Kopare Development

Boldmove Nation

Convious

Van Hoorne Entertainment

Stratech

ZKA Leisure

Kruidenier

BCE leisure

ACSI

Recreatheek

Creative Structures

Team Animation

ZKA Strategy

Parkvakanties

Speelplan

CampPlus

RED online marketing

Toegankelijke recreatie

Pleisureworld

Bureau Snugger

Amusement Hub

loader-image
Soekky Stories
Livinwood
Maxxton
Recreatie Noord-Holland
Convious
Joint Projects

Footer

Pretwerk.nl is een platform voor professionals in de brede definitie van de vrijetijdssector. Wilgenroos 11 4102 KL, Culemborg E-mail: redactie@pretwerk.nl

Onze privacyverklaring

Links

  • Adverteren op Pretwerk
  • Colofon

Volg ons

  • Pretwerk.nl RSS
  • Twitter
  • LinkedIn

Copyright © 2022 · Pretwerk · Site door: buro KREAS