Roompot Vakanties begint dit jaar nog met de bouw van haar eerste resort dat geheel met elektriciteit in de energiebehoefte voorziet. Het kleinschalige luxe resort wordt zonder gasaansluiting aangelegd. De 86 duurzame en energiezuinige woningen, die bijna allemaal aan het water liggen, gaan in het weekend van 28 en 29 april in de verkoop.

De 86 van duurzame materialen gebouwde woningen worden verwarmd met behulp van warmtepompen. Hierdoor is een gasaansluiting niet nodig. Voor opwekking van de energie worden ze voorzien van zonnepanelen. Door uitbreiding van het aantal zonnepanelen kan de woning geheel energieneutraal worden uitgevoerd, het zogenoemde nul-op-de-meter.
Band met natuur
Roompot-CEO Jurgen van Cutsem: “Onze resorts staan in directe verbinding met de natuur en we willen er alles aan doen om de schitterende omgeving te onderhouden en waar mogelijk te verbeteren. Energieverbruik en -opwekking is daar een belangrijk onderdeel van en we zijn daarom constant op zoek naar manieren om dit op onze resorts verder te verbeteren. Op Roompot Water Village is dat bijzonder goed gelukt en daar zijn we heel trots op.”
Naast het energieverbruik en de energieopwekking wordt ook de streekeigen beplanting op het nieuwe resort zodanig ingepast dat geen bestrijdingsmiddelen nodig zijn voor het onderhoud. Er komt een centraal parkeerterrein met laadpalen voor elektrische auto’s aan de rand van het resort, waardoor gasten optimaal kunnen genieten van rust en natuurbeleving.

meer informatie: www.roompot.nl