Leefstijlvinder Live vertaalt zeven leefstijlen naar recreatiebeleid en aanbod

Op donderdag 19 november vindt in de Verkadefabriek in Den Bosch de tweede editie van Leefstijlvinder Live plaats. Professionals uit toerisme en recreatie krijgen er nieuwe inzichten uit het Leefstijlvinderonderzoek dagrecreatie en praktijkvoorbeelden over bezoekersbeleving, marketing, spreiding en conceptontwikkeling. De dag is bedoeld voor zowel ervaren gebruikers van het model als professionals die ermee willen kennismaken.

Aankondigingsbeeld van Leefstijlvinder Live op 19 november 2026 met twee wandelaars in een historische straat
Beeld: Ginder, foto Iris van den Broek

Leefstijlvinder Live draait om de praktische toepassing van de zeven Leefstijlvinder-doelgroepen.

Het model deelt mensen in op basis van gedrag, waarden en behoeften rond vakantie en vrije tijd. Tijdens het evenement wordt besproken hoe die segmentatie kan worden gebruikt bij keuzes in beleid, marketing en recreatief aanbod.

Nieuwe inzichten over dagrecreatie

Een belangrijk onderdeel van de dag is de presentatie van nieuwe inzichten uit het Leefstijlvinderonderzoek dagrecreatie.

Daarbij wordt gekeken naar verschillen in voorkeuren tussen leefstijlen. Welke groepen kiezen bijvoorbeeld eerder voor een museum, wandeling of wellness, en welke juist voor een attractiepark, escape room, zwemmen, varen of winkelen?

Voor recreatiebedrijven is vooral de vertaalslag interessant: niet alleen weten wie een doelgroep is, maar bepalen welke voorzieningen, communicatie en beleving daar daadwerkelijk bij passen.

Praktijkcases over marketing en bezoekersspreiding

Het programma combineert onderzoek met praktijkcases.

Ginder behandelt bezoekersbeleving voor verschillende leefstijlen in centrumgebieden. Insiders gaat in op leefstijlgerichte influencermarketing en Bureau voor Ruimte & Vrije Tijd laat zien hoe leefstijlen kunnen worden ingezet bij bezoekersspreiding.

Daarmee richt het evenement zich niet alleen op ondernemers, maar ook op destinatiemarketeers, beleidsmakers en gebiedsontwikkelaars.

Workshops over winkels, content en conceptontwikkeling

Ook zijn er praktische workshops.

Areaal Advies behandelt hoe winkelaanbod en winkelomgeving beter kunnen aansluiten op verschillende leefstijlen. Dat kan bijvoorbeeld relevant zijn voor winkels op vakantieparken, maar ook voor historische binnensteden.

MarketResponse laat zien hoe realtime contentoptimalisatie met BSR Bluestars kan worden toegepast.

Sweco verzorgt een workshop over het ontwikkelen van dagrecreatief aanbod voor verschillende leefstijlen.

Tweede editie in Den Bosch

Leefstijlvinder Live 2026 is de tweede editie van het evenement.

De bijeenkomst vindt plaats op donderdag 19 november van 10.00 tot 17.00 uur in de Verkadefabriek in Den Bosch. Een ticket kost €75 exclusief btw.

De doelgroep bestaat uit city- en bestemmingsmarketeers, beleidsmakers, ondernemers en andere professionals die zich bezighouden met destinatiemarketing, gebiedsontwikkeling, vrijetijdsbeleid, bezoekersbeleving of recreatief aanbod.

Bij de organisatie zijn onder andere Ginder en Insiders betrokken, beide kennispartner van Pretwerk.nl.

Meer informatie

Meer informatie en tickets via Ginder. Het evenement staat ook in de Pretwerk-agenda. Beeld: Ginder, foto Iris van den Broek.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *