KHN Kompas: horecatrends en verschillen in gender en generatie

Uit recent consumentenonderzoek gepubliceerd op KHN Kompas blijkt dat generatie Z vaker en de hele dag naar de horeca gaat. Terwijl millenials een lagere frequentie horecabezoeken hebben, maar met een hogere besteding. Generatie Y en boomers geven het meest uit als ze uitgaan. KHN publiceert op haar nieuwe data- en benchmarkplatform KHN Kompas actuele trends. (voor leden van horeca vakorganisatie KHN)

Uit nieuwe cijfers, uit het consumentenonderzoek van NielsenIQ, in opdracht van KHN Kompas, blijkt dat er genoeg kansen zijn voor ondernemers om de hele dag aantrekkelijk te blijven. Bezoekfrequentie en bestedingen lopen uiteen per generatie en geslacht. Voor horecaondernemers ligt de sleutel tot succes daarom niet alleen in het aanbod, maar vooral in inzicht in wie er aan tafel zit – en hoe vaak en hoe je daarmee waarde en volume kan maximaliseren.

Gen Z: hoge frequentie, lagere bestedingen

De jongste generatie (18–28 jaar) is vaak en de hele dag in de horeca te vinden. Meer dan een derde gaat wekelijks een drankje doen, sommigen zelfs meerdere keren per week. Ze zijn vooral te vinden in clubs, cocktailbars en bruine cafés. Hoewel hun besteding per bezoek relatief laag ligt, maakt hun hoge frequentie hen onmisbaar voor omzetvolume en levendigheid.

Millenials: lagere frequentie, hogere bestedingen

Millennials (29–44 jaar) zijn weliswaar minder frequent te vinden in de horeca, in vergelijking met gen Z, maar besteden meer. Met name in de categorie €20–€35 per persoon aan dranken zijn zij sterk vertegenwoordigd. Deze groep voelt zich thuis in uiteenlopende concepten: van eetcafé tot restaurant en van borrel tot late avond.

Gen X en Boomers: laagste frequentie, hogere bon

Oudere generaties bezoeken de horeca minder frequent, maar geven per bezoek meer uit. Gen X en Boomers besteden regelmatig €25 of meer, met een duidelijke voorkeur voor restaurants en grand cafés. Voor hen is uit eten of drinken een bewuste, kwalitatieve ervaring.

Verschil en overeenkomst tussen mannen en vrouwen

Mannen gaan vaker wekelijks uit en kiezen relatief vaker voor bruine cafés en feestlocaties. Vrouwen geven de voorkeur aan restaurants en eetcafés. Opvallend is dat de bestedingen nauwelijks verschillen: het onderscheid zit vooral in locatie en moment, niet in het bedrag.

Over KHN Kompas

KHN Kompas is een nieuw data- en benchmarkplatform voor de horeca. Koninklijke Horeca Nederland (KHN) heeft dit samen met Fyre en NielsenIQ ontwikkeld. Het biedt ondernemers inzicht in hun eigen cijfers, vergelijking met soortgelijke zaken én actuele markt- en consumententrends. Met KHN Kompas zet KHN een stap richting een data-gedreven horecasector.

Meer informatie: www.khnkompas.nl

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *