• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de tweede sidebar
  • Spring naar de voettekst
Pretwerk

Pretwerk

...Ondernemend recreatienieuws...

  • Actueel
  • Insight
  • Productnieuws
  • Home
  • Agenda
  • Actueel
  • Insight
  • Productnieuws
  • Zoeken

Herstel evenementensector gaat nog jaren duren

5 november 2021 by Redactie Reageer

Het totale omzetverlies door de coronacrisis in de evenementensector bedraagt € 11 miljard. De verwachting is dat het herstel nog jaren duurt. Een forecast van onderzoeksbureaus Respons en Leisure Advies, in nauwe samenwerking met CLC-VECTA en VVEM, gaat uit van een verlies van omzet van € 5 miljard voor 2021 (-69%).

Dit is gebaseerd op de uitkomsten over de eerste 3 kwartalen en de verwachtingen voor het 4e kwartaal. Normaal is de sector goed voor € 7,4 miljard op jaarbasis. In 2020 daalde de omzet al met een schrikbarende 81% (ruim 6 miljard). Dat betekent dat de sector in 2 jaar tijd € 11 miljard omzet heeft zien verdampen.

De verwachtingen voor het 4e kwartaal van 2021 zijn vanzelfsprekend beter dan de eerste 3 kwartalen van dit jaar toen vrijwel geen evenementen mogelijk waren, maar zijn nog steeds aanzienlijk lager dan de resultaten in dezelfde periode in 2019. De merkbare terughoudendheid onder bezoekers van evenementen, maatregelen als de 75% maximale capaciteit bij ongeplaceerde evenementen en reisbeperkingen voor internationale bezoekers van beurzen en congressen zijn de voornaamste redenen voor de lagere cijfers. Daarnaast kennen evenementen een voorbereidingstijd van enkele maanden.

klik voor vergroting

“Met het verruimen van maatregelen is de branche niet van de ene op de andere dag ‘back in business’. Sinds eind september komt de branche schoorvoetend op gang met minder bezoekers en meer kosten om alles in goede banen te leiden. Er zit dus nog weinig lucht in de branche”, aldus Riemer Rijpkema, directeur van CLC-VECTA en het EventPlatform. Willem Westermann van de VVEM vult aan: “Als sector doen we alles wat in onze macht ligt om evenementen veilig door te laten gaan. Je komt alleen binnen bij evenementen als je getest, gevaccineerd of genezen bent. We hopen van harte dat het demissionaire Kabinet ons het vertrouwen blijft geven dat wij verdienen zodat we kunnen blijven bouwen aan herstel.”

Bron en meer inforamtie:

  • www.clcvecta.nl
  • www.respons.nl

Categorie: evenementen, Recreatie actueel

Logging In...

Profile cancel

Sign in with Twitter Sign in with Facebook
or

Not published

Primaire Sidebar

Convious campagne

Productnieuws

Frans pretpark Le PAL kiest voor Smash & Reload als eerste interactieve dark ride

Ervaren professionals uit de recreatie starten een nieuw adviesbureau: TDAC

Landelijk congres Vitale Vakantieparken op 2 juni

Recreatie Vakbeurs 2022 breidt uit met segment ‘horeca’

Grootste en snelste achtbaan van Denemarken door Vekoma gebouwd in Fårup Sommerland

Meer over Productnieuws »

Wekelijkse (gratis) nieuwsbrief

Agenda

jun 30
08:00 - 17:00

Expertmeeting Retailtainment

Bekijk kalender

Recente reacties

  • edwin op Regelgeving voor springkussens en inflatables m.i.v. 2021
  • J.W. Gutterswijk op Landal Mooi Zutendaal (Be) breidt uit met houtskeletbouw villa’s
  • Jan Cramer op Rechtbank steunt plannen gemeente Amsterdam voor krimp van de rondvaartvloot

Secundaire Sidebar

Insight

Informeren met filmpjes helpt Parkvakanties aan snelle groei van het bereik

Tekort aan personeel is grote bedreiging voor de recreatiesector

De gast betaalt de (energie)rekening – Pay-Per-Use

EuroParcs brengt duurzame intenties ook al in de praktijk op de parken

Nieuwe technieken geven traditionele attracties een nieuw leven

Lees meer over Insight »

Kennispartners

Insiders

Kopare Development

Boldmove Nation

Convious

Van Hoorne Entertainment

Stratech

ZKA Leisure

Kruidenier

BCE leisure

ACSI

Recreatheek

ABN AMRO

Creative Structures

Team Animation

ZKA Strategy

Parkvakanties

Speelplan

CampPlus

RED online marketing

Toegankelijke recreatie

Pleisureworld

Bureau Snugger

Amusement Hub

loader-image
Soekky Stories
Livinwood
Maxxton
Recreatie Noord-Holland
Convious
Joint Projects

Footer

Pretwerk.nl is een platform voor professionals in de brede definitie van de vrijetijdssector. Wilgenroos 11 4102 KL, Culemborg E-mail: redactie@pretwerk.nl

Onze privacyverklaring

Links

  • Adverteren op Pretwerk
  • Colofon

Volg ons

  • Pretwerk.nl RSS
  • Twitter
  • LinkedIn

Copyright © 2022 · Pretwerk · Site door: buro KREAS