Attractiepark DippieDoe in het Brabantse Best (regio Eindhoven) heeft een eigen herkenbare mascotte; Dippie. De introductie van de nieuwe mascotte is een onderdeel van een breder commercieel programma waarmee men o.a. een nieuwe merkpositionering vormgeeft en de ‘merchandise’ verder wil uitbouwen; een nieuwe souvenirwinkel staat nog in de planning.

Hoewel DippieDoe nog nooit eerder een mascotte heeft gehad, is Dippie toch niet helemaal uit het niets ontstaan. Zijn uiterlijk is namelijk een knipoog naar het oude logo van DippieDoe, toen het park nog een overdekt speelparadijs was. Het waterdruppelvormige logo van toen komt op speelse wijze terug in Dippie’s karakter: energiek, vriendelijk, verbonden én vol verbeelding.
De komst van Dippie luidt ook de lancering in van de allereerste merchandise lijn van Attractiepark DippieDoe. In de parkshop zijn vanaf nu allerlei Dippie-producten verkrijgbaar, waaronder pluche knuffels, sleutelhangers, t-shirts, pins, mokken, kwartetspellen, slabbertjes, canvas tassen, petten en nog veel meer. De collectie zal de komende maanden verder worden uitgebreid met nieuwe, verrassende producten.


Introductie Dippie vanuit een commercieel perspectief
Hebben jullie ook een eigen souvenirwinkel waar de producten rond Dippie worden verkocht? DippieDoe: “Die zijn we aan het maken. Nu wordt er merchandise vanuit de receptie en vanuit een verkoopkraam op het park verkocht.”
Is Dippie vooral bedoeld als promotietool of ook om meer inkomsten genereren uit verkoop van souvenirs? DippieDoe: “Meer om de merkbeleving omhoog te krijgen. We willen graag dat kinderen een stukje DippieDoe ook mee naar huis kunnen nemen.”
Gaan jullie rondom Dippie ook meer producten ontwikkelen? (de 360 graden benadering rondom IP) DippieDoe: “Uiteindelijk is dat wel een strategie die we willen toepassen. Omdat onze doelgroep kinderen betreft. Merchandise hebben we nu al, spellen ook, theater doen we tijdens onze DippieDoeDagen en met Halloween weer.”
Gaan jullie Dippie ook gebruiken om themazones op jullie park in te richten met de mascotte als hoofdthema? DippieDoe: “Ook dit is onderdeel van een lange termijn strategie.’
Over DippieDoe
Attractiepark DippieDoe is een kindvriendelijk familiepark in Best (Noord-Brabant), gelegen aan de recreatieplas van Aquabest. Het park richt zich op kinderen van 2 t/m 12 jaar en biedt een combinatie van binnen- en buitenattracties, klimstructuren, thematische speelzones en in de zomer een groot strand. Met een sterke focus op Brabantse gezelligheid, spelen en avontuur is DippieDoe een geliefde bestemming voor gezinnen, kinderfeestjes en schoolreisjes
Bron en meer informatie: www.dippiedoe.nl