• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de tweede sidebar
  • Spring naar de voettekst
Pretwerk

Pretwerk

...Ondernemend recreatienieuws...

  • Actueel
  • Insight
  • Productnieuws
  • Home
  • Agenda
  • Actueel
  • Insight
  • Productnieuws
  • Top 30 dagattracties
  • Zoeken

ABN AMRO: Dagattracties minder in trek in 2022

30 november 2022 by Redactie Reageer

Nederlanders bezoeken minder vaak en frequent dagattracties ten opzichte van voor de coronapandemie. Hoewel het aantal bezoekers in 2022 weer aantrekt, komen de aantallen nog niet op het 2019-niveau. Sociale activiteiten zoals een terras bezoeken kregen meer prioriteit.

Dinobos – Dierenpark Amersfoort

De relatief lage opkomst heeft te maken met de verplichte sluiting van bioscopen, theaters, musea, concertzalen, dierentuinen en pretparken in het begin van het jaar. De branches liepen hierdoor bijna twee maanden omzet mis. Tevens speelde het mooie weer deze zomer een rol, waardoor indoor-activiteiten als musea, theater en bioscopen als minder aantrekkelijk werden ervaren. Bovendien zijn musea, met name in Amsterdam en omgeving, sterk afhankelijk van internationale toeristen en die zijn nog niet in volle omvang teruggekeerd.

Ook lijken sociale activiteiten zoals vrienden of familie zien, een terras bezoeken of uit eten in een restaurant meer prioriteit te krijgen dan dagattracties, blijkt uit onderzoek van marktonderzoeksbureau Motivaction in mei van dit jaar. Volgens het onderzoek heeft slechts een relatief klein deel van de Nederlanders behoefte om uitjes ‘in te halen’ die tijdens de coronapandemie niet mogelijk waren.

Bioscopen onder druk

Bioscopen hebben ook te maken met de verdere opkomst van streamingsdiensten. Deze hebben tijdens de coronacrisis een groeispurt gemaakt. Door verplichte sluiting en angst voor besmetting met het coronavirus, keken veel mensen films vanuit huis via streamingdiensten. Ook het ‘window’, de periode waartussen een film in de bioscoop draait en vervolgens een streamingrelease krijgt, is fors ingekort of zelfs helemaal verdwenen.

Stijgende kosten doorberekenen

Uit CBS data blijkt dat de prijzen van toegangskaartjes voor musea, dierentuinen en bioscopen op jaarbasis niet meer dan 3,6 procent zijn gestegen. Een vergelijking met andere branches en de totale inflatie van 14,5 procent in september laat zien dat dit geen grote toename is. De tegenvallende bezoekersaantallen hebben waarschijnlijk tot uitstel van prijsverhogingen geleid. Maar de stijgende kosten noodzaken steeds meer ondernemers om toch een hogere prijs te vragen. In november gaven verschillende bioscopen en theaters daarom aan de prijs van bioscoopkaartjes te verhogen.

Bron en meer informatie: www.abnamro.nl

Categorie: Dagrecreatie, Recreatie actueel

Lees Interacties

Geef een antwoord Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Primaire Sidebar

Productnieuws

Inspiratiereis: Ontdek De Parels Van Het Midden-Oosten

Interhome breidt portfolio uit met ruim 6.000 vakantiewoningen in Denemarken

Ervaringsdeskundigen geven campingadvies aan Suncamp klanten via de CampingGuru

Van Egdom waterglijbanen failliet verklaard

Nederlandse vertegenwoordiging op de Vakantiebeurs nog verder gekrompen

Meer over Productnieuws »

Wekelijkse (gratis) nieuwsbrief

Agenda

feb 1
1 februari om 09:00 - 5 februari om 18:00

Spielwarenmesse

feb 16
13:00 - 17:00

Kennisupdate Live (toerisme in Zeeland)

feb 18
18 februari om 10:00 - 19 februari om 17:00

Fiets en Wandelbeurs Gent

feb 24
24 februari om 10:00 - 26 februari om 17:00

Fiets en Wandelbeurs Utrecht

mrt 7
10:00 - 17:00

Stratech Leisure in Business

Bekijk kalender

Recente reacties

  • Jannie op Dormio Group en Roompot bereiken akkoord over overname van een dertigtal vakantieparken
  • RJ Soer op Van Egdom waterglijbanen failliet verklaard
  • Christian op Dormio Group en Roompot bereiken akkoord over overname van een dertigtal vakantieparken

Secundaire Sidebar

Insight

Kampeerhal Roden verkent de kansen van leisure in retail

Capfun heeft inmiddels al 18 campings in Nederland – en is nog niet klaar met groeien

Bijzondere trends en ontwikkelingen uit de horecasector

Winst boeken in de logistiek van je foodservice

VrijetijdsTrends 2023; Budget-leisure, carpe-diem-time, live (gast)vrijheid, Gap-toerisme

Lees meer over Insight »

Kennispartners

Stratech

Top Animation

RED online marketing

Countus

Insiders

Kopare Development

Boldmove Nation

Convious

Van Hoorne Entertainment

Ginder

Kruidenier

BCE leisure

ACSI

Recreatheek

Parkvakanties

Speelplan

CampPlus

Toegankelijke recreatie

Pleisureworld

Bureau Snugger

Amusement Hub

loader-image
Soekky Stories
Livinwood
Maxxton
Recreatie Noord-Holland
Convious
Joint Projects

Footer

Pretwerk.nl is een platform voor professionals in de brede definitie van de vrijetijdssector. Wilgenroos 11 4102 KL, Culemborg E-mail: redactie@pretwerk.nl

Onze privacyverklaring

Links

  • Adverteren op Pretwerk
  • Colofon

Volg ons

  • Pretwerk.nl RSS
  • Twitter
  • LinkedIn

Copyright © 2023 · Pretwerk · Site door: buro KREAS