Uit een analyse van actuele CBS-cijfers concludeert campingspecialist ACSI dat Nederlandse campings in de eerste helft van 2025 voor het eerst meer dan 10 miljoen overnachtingen hebben geregistreerd. Ten opzichte van een jaar eerder steeg het aantal campingovernachtingen met ruim 5 procent. ACSI concludeert uit eigen cijfers dat er over het hele jaar 2025 nog meer kampeerders naar de Nederlandse campings kwamen dan in topjaar 2024.
ACSI inspecteert jaarlijks 10.000 campings in heel Europa en ontsluit de bevindingen en beoordelingen onder andere via de welbekende groene gidsen, een app en websites. De campingspecialist uit Andelst in de Betuwe analyseerde eigen data en data van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en maakt daaruit op dat kamperen populairder is dan ooit. Dat geldt niet alleen voor zonnige en warme bestemmingen in de zomer, maar ook voor een vakantie in Nederland. Ook in het laagseizoen.
Meer dan 10 miljoen campingovernachtingen
Uit de cijfers van het CBS kan geconcludeerd worden dat in de periode van januari tot en met juni 10.276.000 overnachtingen op Nederlandse campings werden geregistreerd. In dezelfde periode in 2024 waren dat er 9.782.000, hetgeen een groei van ruim 5 procent betekent. Twee derde van de kampeernachten (bijna 6,9 miljoen) kwam op conto van Nederlanders, terwijl buitenlandse kampeerders goed waren voor een derde van de overnachtingen (bijna 3,4 miljoen).
Verdubbeling buitenlandse kampeerders
Ten opzichte van 10 jaar geleden blijkt de groei nog veel spectaculairder, ziet CEO Ramon van Reine van ACSI: “In de eerste 6 maanden van 2015 werd er in Nederland 7 miljoen nachten gekampeerd en dat is in 2025 maar liefst 46 procent meer. Het verblijf van buitenlandse campinggasten verdubbelde zelfs ruim: plus 115 procent.” Ook ten opzichte van de periode vlak vóór de coronapandemie noteren Nederlandse campings indrukwekkende cijfers: “We tellen in vergelijking met het voorseizoen van 2019 ruim 35 procent meer overnachtingen, waarbij buitenlandse kampeerders 50 procent meer nachten hebben doorgebracht in ons land dan voor de corona-uitbraak”, aldus Van Reine.
Beste kampeerjaar ooit
“De cijfers over de eerste helft van 2025 beloven veel goeds voor de rest van het kalenderjaar, aangezien de absolute piekperiode logischerwijs vooral juli en augustus betreft. Vorig jaar noteerden de Nederlandse campings in die 2 maanden alleen al zo’n 12 miljoen overnachtingen”, concludeert de ACSI-CEO. Op basis van eigen cijfers voor heel Europa betreffende zoekopdrachten en boekingen concludeerde ACSI eerder al dat 2024 het beste kampeerjaar ooit was en dat 2025 nóg beter zou worden.
Bron en meer informatie: www.acsi.eu